سرمایه گذاری امن و بدون استرس

info @berelianpm.com

Search
Close this search box.

اخبار ۶ آذر ۱۴۰۲

واردات خودرو های کارکرده منتفی شد

فهرست

واردات خودرو های کارکرده منتفی شد

چشم ها در حالی به انتشار ابلاغ آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده دوخته شده بود که اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد این پروژه به‌نوعی به بن بست خورده است.جدا از صحبت‌های دو روز پیش وزیر صمت مبنی بر چالش ارزی واردات خودروهای کارکرده، فعالان عرصه واردات نیز می‌گویند سیاستگذار به این نتیجه رسیده که این طرح – واردات خودروهای دست‌دوم – از جنبه‌های مختلف، به‌خصوص نحوه ارائه خدمات پس از فروش، پختگی لازم را ندارد.‌‌

واردات خودرو های کارکرده منتفی شد

مس دومین افزایش هفتگی و خوش بینی به تقاضای چین

قیمت مس در لندن روز جمعه کاهش یافت اما در پی دومین افزایش هفتگی متوالی بود زیرا تلاش های چین برای تقویت اقتصاد و بخش دارایی خود باعث خوش بینی تقاضا در بزرگترین مصرف کننده فلز در جهان شد.

مس در معاملات سه ماهه در بورس فلزات لندن با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۳۹۰.۵۰ دلار در هر تن رسید، اما در طول هفته تا کنون ۱.۵ درصد افزایش داشت.پرمعامله ترین قرارداد مس در ماه دسامبر در بورس آتی شانگهای، معاملات روزانه را با ۰.۴ درصد افزایش به ۶۸۲۶۰ یوان در هر متریک تن پایان داد که این هفته ۰.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. مجموعه ای از اقدامات توسط چین برای احیای اقتصاد این کشور، چشم انداز تقاضا برای مس را که در بخش های برق، مسکن و زیرساخت استفاده می شود، افزایش داد.

بلومبرگ نیوز روز پنجشنبه گزارش داد که این کشور ممکن است به بانک ها اجازه دهد برای اولین بار وام های کوتاه مدت بدون وثیقه به توسعه دهندگان دارایی واجد شرایط ارائه دهند. تحلیلگران  ANZ  در یادداشتی اعلام کردند که تقاضای مس از انرژی های تجدیدپذیر قوی بوده و منجر به ذخایر کم در چین شده است. ذخایر مس SHFE در این هفته ۱۵.۶ درصد افزایش یافت و به ۳۵۸۷۸ تن رسید اما همچنان به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته نزدیک‌تر بود.

همچنین از سایر عوامل حمایت از بازار اختلالات در سمت عرضه بود.  به دنبال گسترش اعتراضات در یک معدن بزرگ مس پاناما که توسط شرکت First Quantum Minerals کانادا اداره می شود.در همین حال، یک یوان قوی‌تر، خرید کالا با قیمت دلار را ارزان‌تر کرد (ایندکس دلار نزولی) و تقاضای واردات را افزایش داد، همانطور اثرات آن در افزایش قیمت مس یانگشان SMM-CUYP-CN منعکس شد. آلومینیوم LME با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۲۲۲.۵۰ دلار در تن، قلع با ۱.۵ درصد کاهش به ۲۴۱۱۰ دلار، روی ۰.۲ درصد کاهش به ۲۵۳۳ دلار، نیکل ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۶۵۵۵ دلار رسید، در حالی که سرب با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۲۱۰ دلار رسید. آلومینیوم SHFE با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۸۸۱۵ یوان در هر تن، روی ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۲۱۱۱۵ یوان رسید، نیکل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۱۵۰ یوان رسید، در حالی که سرب ۰.۹ درصد کاهش یافت و به ۱۶.۴۲۵ یوان، ۱.۲۹ درصد قلع و ۱.۱۹ درصد کاهش یافت.

مس دومین افزایش هفتگی و خوش بینی به تقاضای چین

افزایش شاخص احساسات تجاری آلمان به بالاترین سطح چهار ماهه

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد شاخص احساسات تجاری Ifo آلمان برای دومین ماه متوالی به ۸۷.۳ در نوامبر ۲۰۲۳ رسید که کمی کمتر از پیش بینی فعالان بازار یعنی ۸۷.۵ بود.

با این وجود، احساسات به قوی ترین سطح خود در چهار ماه گذشته رسید زیرا شرکت های آلمانی نسبت به انتظارات خود برای ماه های آینده (۸۵.۲ در مقابل ۸۴.۸ در اکتبر) و وضعیت تجاری فعلی خود (۸۹.۴ در مقابل ۸۹.۲) کمتر بدبین شدند.

با تجزیه داده ها بر اساس صنعت، احساسات در بین تولیدکنندگان (-۱۳.۵ در مقابل -۱۵.۷)، معامله گران (-۲۲.۲ در برابر -۲۷.۳) و پیمانکاران ساختمانی  (-۲۹.۴ در مقابل ۳۰.۸-) بهبود یافت، اما در میان ارائه دهندگان خدمات (-۲.۵ در مقابل ۱.۵-) بدتر شد.

افزایش شاخص احساسات تجاری آلمان به بالاترین سطح چهار ماهه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *