سرمایه گذاری امن و بدون استرس

info @berelianpm.com

Search
Close this search box.

اخبار ۲۲ آبان ۱۴۰۲

تحلیل جهانی پلی پروپیلن

فهرست

نرخ تورم آلمان به پایین ترین سطح در دو سال گذشته رسید

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد نرخ تورم قیمت مصرف کننده آلمان در اکتبر ۲۰۲۳ میلادی به ۳.۸ درصد رسیده که نسبت به تورم ۴.۵ درصدی در ماه قبل کاهش محسوسی داشته است.این پایین ترین نرخ تورم آلمان در دو سال گذشته است، زیرا تورم مواد غذایی به پایین‌ترین سطح از فوریه ۲۰۲۲ کاهش یافته است (۶.۱ درصد در مقابل ۷.۵ درصد در سپتامبر) و قیمت انرژی برای اولین بار در نزدیک به سه سال گذشته کاهش یافته است (-۳.۲ درصد در مقابل ۱.۰).

تورم خدمات به ۳.۹ درصد رسید که نسبت به ۴.۰ درصد در ماه قبل تغییر کمی داشت و اجاره بها ۲ درصد افزایش یافته است.

تورم هسته ای، بدون در نظر گرفتن اقلامی مانند غذا و انرژی، نیز در ماه اکتبر به ۴.۳ درصد کاهش یافت که نسبت به سپتامبر ۴.۶ درصد کاهش یافته و به پایین ترین سطح خود از آگوست ۲۰۲۲ رسیده است.

نرخ تورم آلمان هنوز بسیار بالاتر از هدف ۲ درصدی بانک مرکزی اروپا باقی مانده است. به صورت ماهانه، قیمت مصرف کننده پس از افزایش ۰.۳ درصدی در  سپتامبر، در ماه اکتبر بدون تغییر باقی ماند.

نرخ تورم آلمان

چشم انداز بازار جهانی اوره در ماه نوامبر چگونه است؟

با توجه به ضعف تقاضای جهانی برای اوره، تعادل بازار احتمالاً در ماه آینده تغییر چندانی نخواهد داشت. در برزیل، کاهش توان خرید باعث مقاومت ناگهانی خریداران در برابر قیمت ها شده است، همچنین  انتظار می رود تولید کنندگان روسیه حدود ۲۵۰،۰۰۰ تن از اوره تولیدی خود را به هند تحت مناقصه IPL تامین کنند که حدود یک سوم از قابلیت تولید ماهانه آن‌ها را شامل می‌ شود

چشم انداز بازار جهانی اوره

تحلیل جهانی پلی پروپیلن

تحرکات نفت خام در هفته‌ی اخیر منجر شد تا بازار های پایین دست تغییرات قیمتی نداشته باشند و منتظر به ثبات رسیدن قیمت نفت به عنوان بالا دست باشند. قیمت پلی پروپیلن فوب خلیج فارس نیز بدون تغییر در قیمت ۸۶۶ دلار باقی ماند. از طرفی برخی تولید کنندگان به دلیل احساسات نزولی در بازار، مشتاق به فروش محموله های خود تا پایان سال و نقد کردن آن ها بودند.

چشم انداز آیسیس برای ماه نوامبر، افزایش عرضه و بدنبال آن تحت فشار قرار گرفتن قیمت این محصول است.در ترکیه نیز به عنوان یکی از بازار های مهم برای ایران، قیمت این محصول در همه‌ی گرید ها به دلیل کاهش تقاضا و بهم خوردن تعادل بین عرضه و تقاضا، روند نزولی را طی کرد. معمولا در فصل آخر سال تقاضا برای گرید نساجی به منظور تولید فرش برای سال نو میلادی برای اروپا و آمریکا، افزایش پیدا می‌کرد. اما امسال نگرانی ها پیرامون رکود اقتصادی، تقاضای این محصول را محدود کرد.

تحلیل جهانی پلی پروپیلن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *