سرمایه گذاری امن و بدون استرس

info @berelianpm.com

Search
Close this search box.

گلدمن ساکس : تقاضای چین برای نفت و مس در حال افزایش است

تقاضای چین برای نفت و مس

فهرست

گلدمن ساکس در یادداشت اخیر خود گفت: تقاضای چین برای بسیاری از کامودیتی های اصلی با “نرخ های قوی” در حال رشد است.این بانک سرمایه گذاری افزود: تقاضای مس چین ۸ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است، در حالی که تقاضا برای سنگ آهن و نفت به ترتیب ۷ درصد و ۶ درصد افزایش نشان می دهد که همگی بالاتر از انتظارات گلدمن در کل سال است.

در حالی که بخش املاک چین هنوز در حال تلاش برای بهبود است، این بانک سرمایه گذاری تاکید کرد که اقتصاد سبز چین تا کنون در سال جاری “قدرت قابل توجهی” نشان داده است که منجر به افزایش تقاضا برای فلزات مرتبط با گذار سبز مانند مس شده است.

بر اساس گزارش ماه ژوئن Global Energy Monitor، ظرفیت خورشیدی عملیاتی چین به ۲۲۸ گیگاوات رسیده است که بیشتر از مجموع سایر نقاط جهان است. و دومین اقتصاد بزرگ جهان در مسیری است که ظرفیت بادی و خورشیدی خود را پنج سال زودتر از اهداف خود در سال ۲۰۳۰ دو برابر کند.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط گلدمن ساکس، تقاضای مس سبز چین در ماه جولای نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد افزایش یافته است.هم چنین گلدمن در گزارش جداگانه‌ای نوشت: «مهم‌ترین نقطه قوت در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر است که تقاضای مس مرتبط با آن ۱۳۰ درصد سالانه تا به امروز افزایش یافته است که منجر به افزایش تقاضای خورشیدی می‌شود. بهبود در بخش تولید چین همچنین تقاضا برای فلزات اساسی مانند آلومینیوم را افزایش می دهد.

در این گزارش آمده است: «بهبود روند تولید تا کنون در سه ماهه سوم نیز با سطوح واردات قوی‌تر فلزات اساسی همزمان شده است».تولید صنعتی چین در ماه آگوست نسبت به سال گذشته ۴.۵ درصد رشد کرد که از انتظار رشد ۳.۹ درصدی بالاتر بود. ارزش افزوده تولید تجهیزات ۵.۴ درصد سال به سال رشد داشته است. گلدمن پیش بینی کرد که رشد تقاضا برای این فلزات ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *