سبدگردان اختصاصی برلیان


سبدگردانی: فرآیندی است که طی آن یک مدیر سبد، سهام بورسی متنوعی را برای یک سرمایه‌گذار انتخاب و مدیریت می‌کند تا ریسک و بازده سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذار را بهینه کند. مدیر سبد گردان، با استفاده از دانش و تجربه خود، دارایی‌های مالی مختلف را بر اساس عواملی مانند ریسک، بازده، هزینه، زمان و اهداف سرمایه‌گذار انتخاب می‌کند. همچنین، سبدگردانی اختصاصی براساس مدیریت سرمایه‌گذاری فعال، به‌طور منظم سبد سهام را ارزیابی و در صورت نیاز، تغییراتی در آن ایجاد می‌کند. سبدگردانی می‌تواند مزایای زیادی برای سرمایه‌گذاران داشته باشد، از جمله کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، افزایش بازده سرمایه‌گذاری، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، و دسترسی به اطلاعات و منابع بیشتر. البته، مدیریت پرتفوی دارای برخی معایب نیز هست.


سبدگردانی چیست؟

سبدگردانی یا مدیریت پرتفوی (Portfolio Management):  عملیاتی که طی آن شخصی از طرف شما اقدام به مدیریت سرمایه‌گذاری‌های شما جهت مدیریت سبد دارایی‌های‌تان می‌کند. در سبدگردانی اختصاصی شما اختیار خرید و فروش سهام در بازار بورس و کلیه فعالیت‌های مرتبط با آن را به شخص (سبدگردان) دیگری می‌سپارید. خدمات سبدگردانی گزینه مناسبی برای شماست، اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری دارید، ولی به هردلیلی نمی‌توانید سبد دارایی‌تان را مدیریت کنید. 

استفاده از خدمات سبدگردانی قانونی به شما جهت کسب سود مورد انتظار و مدیریت علمی و حرفه‌ای سرمایه‌تان کمک می‌کند. به طور معمول سبدگردان‌ها دارای تیم حرفه‌ای و مسلط به تجزیه و تحلیل اطلاعات شرکت‌ها هستند. آنها با این شناخت می‌توانند بهترین عملکرد را با توجه به شرایط ریسک‌پذیری شما برای سرمایه‌تان فراهم کنند. هدف اصلی سبدگردان کسب بیشترین سود برای سرمایه‌گذار است.


شرکت سبدگردان

شرکت‌ سبدگردان: طبق قوانین سازمان بورس شرکت‌های که اجازه انجام فعالیت سبدگردانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی را دارند. شرکت‌های سبدگردانی دارای تیم‌های مختلفی برای تحلیل بازار و معاملات هستند که به آنها توانایی بهتر مدیریت سبد دارایی در بورس را می‌دهد.


سبد چیست؟

سبد دارایی یا سبد سرمایه‌گذاری، مجموعه‌ای از دارایی‌های مختلفی است که توسط یک شخص جهت سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شود. ضرب‌المثل همه تخم‌مرغ‌ها را داخل یک سبد قرار ندهید پایه‌ای برای ایجاد این اصطلاح است. به زبان ساده تعدادی از دارایی که تغییرات قیمت آنها وابستگی به هم دارند را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنیم تا در شرایط بحرانی و ریزش بتوانیم از دارایی خود به بهترین صورت محافظت کنیم.
سبدگردان کیست؟

شما سبدی از دارایی‌ها دارید یا می‌خواهید سبدی از دارایی تشکیل دهید. برای انجام این کار نیاز به کمک شخصی حرفه‌ای و با تجربه دارید. این شخص را سبدگردان می‌گویند. سبدگردان شخصی حقوقی یا حقیقی است که شما اختیار کامل سرمایه‌گذاری خود را به او می‌سپارید.

بله درست خواندید اختیار کامل سرمایه‌تان را به او می‌سپارید. پس سبدگردان باید با دقت و توجه انتخاب شود. اشخاص زیادی ادعای توانایی مدیریت سبد سهام دارند. اما آیا همه آنها قابل اعتماد هستند؟ آیا می‌توان به سادگی مدیریت دارایی خود را به هر شخص بسپاریم؟ برای پاسخ به روش یافتن سبدگردان قابل اعتماد این مطلب را بخوانید.

سبدگردان با هدف کسب سود برای سرمایه‌گذار فعالیت می‌کند. زیرا سود سبد گردان در سود بیشتر سرمایه‌گذار است. در واقع سبدگردان شخصی است که شما  توانایی‌های تخصصی آن را به خدمت می‌گیرید تا بتوانید بدون صرف هیچ زمانی، بهترین بازدهی را از سرمایه‌گذاری خود بدست آورید.

شرکت سبدگردان‌، کار خود را در قالب یک قرارداد آغاز می‌کند. در قرارداد همه موارد از جمله کارمزد سبد گردان، میزان توانایی او به سرمایه‌ی سرمایه‌گذار و محدودیت‌های معاملاتی کاملا مشخص می‌شود. در واقع سبد گردانی یک بازی برد برد است، زیرا وقتی سبدگردان به سود می‌رسد که سرمایه‌گذار اصلی سود خوبی کند تا خودش هم به سود برسد. هرچه میزان این سود بیش‌تر باشد، برای خود او هم می‌تواند بهتر و رضایت‌بخش‌تر باشد.


مشاوره سبدگردانی

برای دریافت مشاوره رایگان سبدگردانی برلیان ثبت نام کنید.

حالا ثبت نام کنید.نکته:
از نظر قانونی تنها اشخاص حقوقی (یعنی شرکت‌های سبدگردان دارای مجوز از سازمان بورس) اجازه سبدگردانی قانونی را دارند.


مزایای سبدگردانی چیست؟


سبدگردانی برای شخص سرمایه‌گذار مزایای زیادی دارد. این مزایا با توجه به شرایط سرمایه‌گذار قابل تغییر است. همچنین برخی از این مزایا برای اشخاص حقوقی و شرکت‌ها یک ضرورت است.


 • استفاده از دانش و تخصص یک تیم تحلیل‌گر و مدیریت با تجربه

 • شما با بستن قرارداد سبد گردانی در واقع تیم تحلیل‌گری و مدیریت سبد سبدگردان را برای انجام فعالیت‌های ضروری سرمایه‌گذاری شامل کسب اطلاعات و تحلیل و همچنین انجام معاملات خود به خدمت می‌گیرید. آنها به صورت مداوم و هر روزه سبد دارایی شما را بررسی و کنترل کرده و بهترین تصمیم‌های مالی را برای سرمایه شما می‌گیرند.


 • صرفه‌جویی در زمان

 • سبدگردان دارای مجوز تحت نام شما و با سرمایه‌تان اقدام به خرید و فروش سهام می‌کند. این در حالی است که لازم نیست شما هیچ زمانی جهت بررسی سهام، اخبار، صورت‌های مالی و انجام معاملات صرف کنید. • کاهش احتمال زیان در سرمایه‌گذاری

 • سبدگردان‌ها با توجه به تخصص و توانایی خود به ابزارهای مختلف تحلیلی و مدیریت سرمایه دسترسی دارند و می‌تواند با داشتن تیم تحلیل‌گری قوی نسبت به کاهش ریسک سرمایه‌گذاری اقدامات بسیار مفیدی انجام دهند. • افزایش احتمال کسب سود بیشتر از سرمایه‌گذاری

 • کلیه شرایط ایجاد شده در سبدگردانی برای کسب بالاترین سود سرمایه‌گذاری برای شما است. همچنین بیشترین منافع سبدگردان در افزایش سود سرمایه‌گذاری است. • سرمایه‌گذاری با توجه به شرایط سرمایه‌گذار

 • این روش از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است به این گونه که شخص سرمایه‌گذار توانایی رصد روزانه و دسترسی کامل به سرمایه خود را دارد و نوع سرمایه‌گذاری طبق استراتژی او انجام می‌پذیرد.


 • معاف از مالیات

 • از دیگر مزایای روش سبدگردانی، معاف از مالیات بودن سود سرمایه‌گذار است که یک روش انگیزشی برای سوق دادن سرمایه به سمت بازار سرمایه از سوی دولت است.


 • فعالیت‌های سبدگردان توسط شما قابل بررسی است.


 • فعالیت‌های سبدگردان دارای مجوز به صورت دوره‌ای توسط بورس کنترل می‌گردد.


سبدگردانی مناسب چه افرادی است؟


 • افرادی که زمان کافی برای تحلیل و بررسی بازارهای مالی ندارند.
 • انجام سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی به صورت حرفه‌ای سود  قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته است، اما شرط‌ ضروری برای کسب این سود داشتن زمان کافی جهت (یک) کسب دانش و تجربه سرمایه‌گذاری، (دو) تحلیل و بررسی بازارهای مالی و (سه) انجام معاملات در زمان مناسب است. پس اگر زمان کافی برای این سه را ندارید شاید خدمات سبدگردانی گزینه مناسبی برای شما است.


 • سرمایه قابل توجهی دارند.
 • سبدگردان جهت مدیریت سبدهای تحت مدیریت محدودیت زمانی دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا تعداد محدودی سبد را بتواند مدیریت کند، بنابراین جهت کسب سود منطقی مجبور است تا سبدهای با مبلغ بالا را تنها انتخاب کند. پس مبلغ سرمایه‌گذاری باید از حد مشخصی بالاتر باشد. حداقل مبلغ سبدگردانی چقدر است؟

  اینجا بخوانید:  راهکاری سرمایه‌گذاری بسیار خوب برای سرمایه‌های کم


 • دید بلند مدت داشته و قصد استفاده از این سرمایه را در کوتاه مدت ندارد.

میزان کسب سود از بازارهای مالی در بلندمدت بسیار زیاد است. برای کسب این سود و رشد قابل توجه سرمایه نیاز به داشتن دید بلند مدت یا حداقل میان مدت است. افرادی که دید کوتاه مدت داشته یا سرمایه مورد نظر آنها از طریق وام و قرض حاصل شده و باید در مدت کوتاهی بازگشت شود، احتمال کسب سود خود از این طریق را بسیار کم می‌کنند.


شرایط سبدگردانی


فعالیت سبدگردانی به صورت قانونی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است. سازمان بورس جهت انجام این فعالیت‌ها شرایط، ضوابط و دستورالعمل‌های دقیق و سخت‌گیرانه‌ای دارد. همچنین سازمان بورس فعالیت سبدگردان‌ها را به صورت دوره‌ای بررسی می‌کند. هدف این است که حق سرمایه‌گذار بر اثر سهل‌انگاری از بین نرود. 

بیشتر بدانید: کلاهبرداری در سبدگردانی بورس

از جمله این شرایط اعطای مجوز فعالیت تنها به اشخاص حقوقی است. یعنی اشخاص حقیقی نمی‌توانند به صورت قانونی اقدام به سبدگردانی نمایند. همچنین شخص سبد گردان لازم است تا ابتدا اقدام به تنظیم قرارداد نموده و پس از ایجاد حساب ویژه سبدگردانی فعالیت خود را آغاز کند. برای مطالعه شرایط کسب مجوز سبدگردانی چگونه سبدگردان شویم را بخوانید.


قرارداد سبدگردانی

پس از انتخاب بهترین سبدگردان، لازم است تا قرارداد سبدگردانی اختصاصی بین سرمایه‌گذار و سبدگردان تنظیم شود. قرارداد سبدگردانی طبق فرمت مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار باید تنظیم گردد. در قرارداد سبدگردانی مواردی از جمله: مدت قرارداد، میزان و نوع آورده سرمایه‌گذار، کارمزد سبدگردان، هزینه‌های سبد و محدودیت‌های سبدگردانی مشخص می‌گردد.


کارمزد سبدگردان

یکی از مواردی که در قرارداد سبدگردانی مشخص می‌شود کارمزد سبدگردانی است. منظور از کارمزد سبدگردان: درصدی از سود سرمایه‌گذاری است که به سبدگردان بابت مدیریت سبد سرمایه‌گذاری مشتری دریافت می‌کند. کارمزد سبدگردان در دو حالت کارمزد ثابت و کارمزد متغیر قابل احتساب است. کارمزد ثابت مبلغ مشخصی است و کارمزد متغیر با افزایش سود سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد. محاسبه کارمزد از دستورالعمل خاصی، طبق قوانین سازمان بورس، محاسبه می‌شود.

شرایط سبدگردان برلیان

شرکت سبدگردان برلیان: دارای تیمی جوان و با انگیزه است. همچنین با سرمایه‌گذاری مناسب تمامی ابزارهای لازم جهت رصد بازار از جنبه‌های مختلف بنیادی، تکنیکال و ... را جهت تیم‌های تحلیلی خود فراهم نموده است. شما برای آشنایی دقیق‌تر با سبدگردانی اختصاصی برلیان این مطلب را مطالعه کنید. به طور خلاصه شرایط سبدگردانی برلیان:

 1. کارمزد ثابت سبدگردانی برلیان 1% است.

 2. تا وقتی سود سرمایه‌گذار به بالاتر از سود بانکی نرسد کارمزد متغیری دریافت نمی‌کند.

 3. حداقل سرمایه قابل قبول جهت سبد گردانی 500 میلیون تومان است، با وجود این در شرایطی مبالغ پایین‌تر ممکن است پذیرفته شود.


محدودیت‌های سبدگردانی

سبدگردانی برای تمام اشخاص مناسب نیست و همانطور که پیش‌تر گفته شد ابتدا محدودیت میزان سرمایه وجود دارد. همچنین قرارداد سبدگردانی به صورت یک ساله منعقد می‌شود و در صورتی که شخص سرمایه خود را زودتر از مهلت معین بخواهد، محدودیت‌هایی در زمان خروج وجود دارد. بنابراین استفاده از سبدگردانی برای کسانی که دارای دید کوتاه مدت هستند مناسب نیست.

طرح‌های سبدگردانی برلیان

برلیان براساس ویژگی‏‌های مشتریان خود و همچنین شرایط محیطی بازار سرمایه  راهکارهای سرمایه‌گذاری متنوعی ارائه می‌نماید.

نمایش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)